Nuostabi puošmena kiekvieniems namams – tai žiemos sodas. Jeigu turima sąlygas jį turėti, daug kas pasvajoja apie didelę įstiklintą ir apšiltintą verandą, prijungtą prie namo. Arba panašų dalyką antrame aukšte. Kodėl žmonės nori žiemos sodo, kuo juos taip vilioja, ką ten veikti? Štai keletas atsakymų į paprastus klausimus. Ir kelios idėjos, kodėl taip gera turėti žiemos sodą.
Auginti gėles
Gėlių netrūksta per šventes, netrūksta jų ir vasarą. O štai didžiąją metų dalį, kuomet viskas pas mus būna numirę – šalta, negyva, niekas neauga, nežydi – tos gyvybės augaluose labai trūksta. Todėl kai kurie žmonės šį poreikį ir nori įgyvendinti būtent žiemos sode. Iš čia ir tas pavadinimas, rodantis, kad kaip tik žiemą galima irgi gyventi visai gerai, ir auginti tokiu metu augalus, kurie atrodys puikiai. Tad tokiose žiemos oranžerijose prisiekę augintojai augina vazoninius augalus, gėles, medžius – tai, kas nėra labai išlepę ir nereikalauja šiltnamio sąlygų tiesiogine to žodžio prasme. Nors įstiklintas žiemos sodas iš tiesų primena šiltnamį, deja, ten nėra taip šilta kaip vietose, kur noksta pomidorai. Žiemos sodas auga ne taip ir gražiai, jeigu tikitės, kad spaudžiant lauke šaltukui, jūsų dykumai ir tropikams pritaikyti augalai išgyvens už stiklo prie dešimt laipsnių šilumos. Žiemos sode gyvena ne tokie lepūs, tačiau žiemą ištverti galintys augalai. Kai tos pačios žiemos tikrai neištvertų jie būdami lauke.
Auginti daržoves
Kiti, mažiau romantiški, labiau praktiški žmonės, augina ten ir žiemos metu daržoves bei vaisius. Tai tikrai tuomet tampa žiemos šiltnamiu. Tačiau bet kas neauga žiemą, visgi ten vėsiau nei vasaros tikrajame šiltnamyje. Tačiau tikrai galima tikėtis, kad išdygs ir puikiai augs salotos, ridikėliai, svogūnų laiškai, galima net ir moliūgą užsiauginti. Smagu ir eiti pro tokius namus žiemą, kuomet matai, kad ten už stiklo saulėgrąžos ar kokie kiti gardumynai linguoja lapais ir žiedais. Tad kas kaip sugalvoja, tas taip ir augina.
Pusryčiauti, gerti kavą
Žiemos sode taip pat galima tiesiog mėgautis geresniu klimatu nei lauke ir čia net žiemą išeiti pagurkšnoti kavos, pavalgyti saldumynų ir pasimėgauti poilsiu. Aišku, reikia, kad čia būtų ne sandėliukas ir sudėti rakandai, o visgi būtų tų žaliuojančių ir deguonį gaminančių augalų. Medituoti galima ten pat, nusiraminti, kas rytą jausti nuostabų gamtos poveikį. Pailsėti.